צילום: טל אנגרט, אגודת הסטודנטים בבינתחומיצילום: טל אנגרט, אגודת הסטודנטים בבינתחומי
צילום: טל אנגרט, אגודת הסטודנטים בבינתחומי
באגודת הסטודנטים מרכז הבינתחומי הרצליה החלו ביום שישי האחרון במבצע "צלילות ניקיון" בשיתוף מועדון הצלילה "ריף" אשר מספק את הציוד הנדרש והחברה העירונית לפיתוח תיירות בהרצליה שממנת את הפעילות עצמה.
במהלך הפעילות הראשונה שהתקיימה תחת תנאי מזג אוויר לא פשוטים, עשרות סטודנטים אספו כ-50 קילוגרם פסולת שמורכבת מ-70% פסולת פלסטית. בין היתר נמשו מהים בקבוקים, קופסאות, שקיות ניילון, רשתות דייג, ברזל, מדחס מנוע של סירה ועוד מגוון רחב של פסולת אשר מזהמת את קרקעית הים ואת רצועת החוף.
מבצע "צלילות ניקיון" יבוצע פעמיים נוספות בתקופה הקרובה, כאשר השאיפה של אגודת הסטודנטים היא להגדיל את מספר המתנדבים ואת היקף איסוף הפסולת במהלך השנה, גם על מנת להעלות את המודעות בקרב הסטודנטים.
בחברה לפיתוח תירות סיפרו כי יוזמה נוספת שעתידה להתחיל בקרוב היא עידוד בעלי יאכטות העוגנות בהרצליה, לאסוף פסולת צפה בעת השיוטים שהם מבצעים לאורך חופי העיר, וזאת על ידי חלוקת רשתות ייחודיות לאיסוף פסולת צפה. "לראות את כמות הפסולת הגדולה שמציפה לעיתים את חופי הרצליה ואת אתרי הצלילה המדהימים שיש באזורנו, גורמת לך תמיד לתחושה לא נעימה", אומר יונתן יעקובוביץ, יו"ר החברה לפיתוח תיירות הרצליה. "מלבד הנזק האקולוגי והאסתטי שהאשפה גורמת, יש גם נזק לבעלי החיים באזור שאוכלים את הפסולת ומתים כתוצאה מכך".
רמ"ד קיימות באגודת הסטודנטים, לי רוט, מיוזמות מבצע הניקיון: "על אף כמות הפסולת הגדולה שנאספה במסגרת היוזמה, המלאכה עוד מרובה ובכל יום המצב רק הולך ומדרדר. לכן אנו מבטיחים להמשיך ולפעול למען ניקיון הים שכולנו כל כך אוהבים ולשמור עליו ועל החיים שבו גם לדורות אחרינו".
רמ"ד ספורט באגודת הסטודנטים, נדב קוטלר, אף הוא מיוזמי המבצע, הוסיף: "אנו מתכננים פעילות ענפה לאורך כל שנת הלימודים הקרובה אשר תכלול הרצאות, צלילות ניקיון נוספות וניקיון חופים".
צילום: טל אנגרט, אגודת הסטודנטים בבינתחומיצילום: טל אנגרט, אגודת הסטודנטים בבינתחומי
צילום: טל אנגרט, אגודת הסטודנטים בבינתחומי
פרסום ראשוני: 10:28 , 30.11.17