אוטובוס חשמלי בשרון | צילום: רועי רובינשטייןאוטובוס חשמלי בשרון | צילום: רועי רובינשטיין
אוטובוס חשמלי בשרון | צילום: רועי רובינשטיין
ישראל בכלל ואזור השרון בפרט עשו אמש (ג') צעד נוסף קדימה בכל הקשור למזעור הפגיעה באיכות הסביבה. חברת "מטרופולין", העובדת בשרון, השיקה חמישה אוטובוסים חשמליים חדישים שהחלו לפעול היום ברעננה. על פי החברה, האוטובוסים יפעלו בקווים הבינעירוניים של 29 ו-39 החוצים את השרון מכפר סבא, דרך רעננה ועד המרינה בהרצליה.
בטקס ההשקה נכחו בכירי החברה לצד מנהל אגף בכיר במשרד התחבורה דרור גנון, ראש עיריית רעננה זאב בילסקי, ראש עיריית הרצליה משה פדלון וממלא מקום ראש עיריית כפר סבא צביקה צרפתי.
שילוב האוטובוסים מסוג eBus המונעים בחשמל הינו יוזמה משותפת של משרד התחבורה, המשרד להגנת הסביבה וקרן קיימת לישראל, במטרה לקדם טכנולוגיות של אנרגיה חלופית ולעודד מעבר לכלי רכב נקיים גם בתחבורה הציבורית. האוטובוסים החשמליים פועלים בצורה שקטה ואינם פולטים גזים לאוויר - הן בזמן ההמתנה בתחנה והן בנסיעה בעיר. האוטובוסים נטענים באמצעות שקע טעינה ייעודי בעמדות טעינה שהוצבו בחניון תדהר ברעננה. האוטובוסים מיוצרים על-ידי חברת BYD הסינית, כאשר כל אוטובוס מונע על-ידי שני מנועים חשמליים בהספק של כ-400 כוח סוס. מהירותו המרבית עומדת על 80 קמ"ש וטווח הנסיעה המירבי הוא 320 ק"מ.
הבכירים משיקים את האוטובוסים | צילום: רגב כלףהבכירים משיקים את האוטובוסים | צילום: רגב כלף
הבכירים משיקים את האוטובוסים | צילום: רגב כלף
אילן קרני, מנכ"ל "מטרופולין": "אנו שמחים לקחת חלק במהפכה החשמלית המובלת על ידי משרד התחבורה והמשרד להגנת הסביבה וקק"ל, ולהביא את הבשורה גם לאזור השרון. האוטובוסים החשמליים לא רק שתורמים תרומה חשובה לסביבה נקייה, אלא גם מצוידים באותה טכנולוגיה מתקדמת, המאפיינת את צי האוטובוסים של החברה. נמשיך לפעול על מנת לקדם את הנושא ולהרחיב את המגמה בתחבורה הציבורית".
משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, הוסיף: "האוטובוסים החשמליים הם נדבך נוסף בשינוי המשמעותי שאנחנו מחוללים בתחבורה בהרצליה. האוטובוסים החדישים יתרמו הן להפחתת רעשים וזיהום אוויר והן לשיפור איכות החיים של התושבים".
פרסום ראשוני: 11:04 , 15.11.17