עירית עובדיה. "הכול קורה לטובה" | צילום: אסף פרידמןעירית עובדיה. "הכול קורה לטובה" | צילום: אסף פרידמן
עירית עובדיה. "הכול קורה לטובה" | צילום: אסף פרידמן
עירית עובדיה, תושבת הרצליה, מייסדת בימים אלו עמותה בשיתוף "ידידי בית לוינשטיין" - "נשים למען 'בית לוינשטיין'", אשר במסגרתה נשים יתגייסו לצורך גיוס תרומות עבור מכשור רפואי למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים ברעננה.
היוזמה נולדה בעקבות מחלת סרטן השד בה חלתה עובדיה לפני כשנה. "כשהמחלה התגלתה, הרגשתי שחרב עליי עולמי", היא מספרת השבוע, "בכיתי תמרורים במשך שלושה ימים ברצף".
אחרי כמה ימים התעשתה. "אני אישה מאוד מאמינה במקור ובמהות. אמרתי לעצמי או שאת נופלת לתהום ושוקעת במרה שחורה או שאת מרימה ראש כמו שאת יודעת ואומרת תודה על מה שקיבלת. היום אני מבינה ששום דבר לא קורה סתם, ידעתי שזה סימן להגשמת הייעוד שלי. את טיפולי ההקרנות העברתי עם מוזיקה וחיוך. אנשים לא הבינו איך אני כל כך מחייכת והסברתי שהחלטתי לבחור את הצד החיובי ולהיות בהודיה. הודיתי על שגילו את המחלה בזמן ואפשר היה לטפל בה.
"מתוך ההבנה שהמחלה הגיעה אליי כהארה - ביקשתי מהבורא לדעת מה הייעוד שלי. ואז הסימנים התחילו להגיע - באותו יום הלכתי למסיבה ופגשתי את מנכ"לית עמותת 'ידידי בית לוינשטיין', שולה מליק. דיברנו והיא אמרה לי - 'עירית אני רוצה אותך איתי, אני צריכה אותך לשיתוף פעולה'. ידעתי שזה רמז לייעוד שלי. נפגשנו ודיברנו על מיזם העמותה וקיבלנו החלטה משותפת להקים את העמותה "נשים למען 'בית לוינשטיין'".
עירית גייסה 30 נשים ובימים אלה הן מגבשות ובונות את הקבוצה. "אני מאמינה שהכל קורה לטובה ושאין דברים רעים", היא מוסיפה. "הכל בחיים זה עניין של בחירה, זה קשה, אבל ברגע שעושים את הסוויץ', הכל משתנה - אמונה זו מתנה. החלום שלי להוביל לעשייה ותרומה לזולת נרקם למציאות, המחלה הציבה בפניי מבחן ועמדתי בו - אני הולכת להביא אור אחר לעולם".
פרסום ראשוני: 08:45 , 10.11.17