מהקפיטריה לחופה: הסטודנטים ג'וליה גמרסקי מברזיל ויוסי ספיבק מאקוודור הכירו בארוחות הצהריים היומיות שלהם בקפיטריה בבית הספר הבינלאומי ברייכמן הרצליה, ומאז לא נפרדו דרכיהם.
1 צפייה בגלריה
פרופ' דיוויס בחתונת יוסי וג'וליה
פרופ' דיוויס בחתונת יוסי וג'וליה
פרופ' דיוויס בחתונת יוסי וג'וליה
(צילום: הרשל גוטמן)
קראו גם >>>>
לפני מספר חודשים, כמה שעות לפני הסגר השלישי, הם נישאו בקמפוס כאשר מי שהנחה את החופה היה לא אחר מאשר יונתן דייויס, ראש בית הספר הבינלאומי וסגן הנשיא לקשרי חוץ.
גמרקסי (27), בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהבית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנטאי בבינתחומי רייכמן הרצליה וספיבק (25), בוגר תואר ראשון במנהל עסקים בבית הספר הבינלאומי, עלו בגפם לישראל בשנת 2016, "היה חשוב לנו לעשות עליה", אמרו השבוע הזוג הצעיר והמאושר, "אנחנו מגיעים ממשפחות דתיות ועל ארץ ישראל תמיד חלמנו והתפללנו, אז כשהגענו לגיל המתאים החלטנו לעשות עליה ללא ההורים שלנו שנשארו שם לצערנו. אבל זה השתלם לנו מאוד, כי פה בהרצליה גם רכשנו השכלה טובה, וגם הצלחנו להקים בית נאמן לעם ישראל".
איך הכרתם?
גמרסקי: "זו לא הייתה אהבה ממבט ראשון. אני יותר גדולה מיוסף והייתי בזוגיות בזמן שנתקלנו האחד בשניה בקפיטריה של הקמפוס. היו הצלבות מבטים, כי הכרתי את יוסף דרך השותף שלו במעונות, אבל כמובן שלא הייתה היתכנות להיכרות עמוקה בשל הזוגיות שהייתה לי בזמנו. כשנפרדתי מהאקס התחלנו להכיר יותר. במשך חודשים היינו יושבים לאכול יחד את ארוחת הצהריים שלנו בקפיטריה, ודבר הוביל למשנהו, התחלנו לצאת לקניות יחד, ולבלות יחד, עד שהוא כרע ברך וביקש להנשא לי, וכמובן שהסכמתי".
הזוג מתגורר בהרצליה "עם כלב קטן ונחמד", כאשר סיפבק, שסיים תואר במנהל עסקים ופיננסים התגייס במסגרת עתודאית לצה"ל ומשרת בקריה כקצין אקדמאי.
גמרסקי שעדיין סטודנטית: "מי היה מאמין ששני יהודים שגרים בקצה תבל במדינות שונות יגיעו לארץ ישראל ויתחתנו?".
אם ההיכרות בין השניים הייתה בלתי אפשרית, הרי שהחתונה, כמה שעות לפני התחלת הסגר השלישי בסוף דצמבר 2020, התקיימה "בניסי ניסים", כמו שהם אומרים.
"הבנו שהקורונה מכה ללא רחם בכל המדינות, המשפחות גם לא יכלו להגיע, שלי עוד הצליחו להגיע לפני, אבל הוריו של יוסף לא הצילחו, ולכן החלטנו לקיים את החתונה כמה שיותר מהר עם כמה שיותר אורחים בקמפוס של בית הספר הבינלאומי ע"ש רקנאטי. הייתה התרגשות רבה, ועשו לנו שמח שאי אפשר לתאר, זה השכיח מאיתנו את הקורונה קצת וכמובן את המשפחה המורחבת שלא יכולה הייתה להגיע בגלל הסגרים לחתונה.
"אבל מי שהפתיע אותנו הכי הרבה היה יונתן דיוויס, איש מדהים, שהוא גם יו"ר בית הספר. הוא הגיע לחתונה, למעשה הוא הנחה אותה ואחרי שהרב חיתן אותנו הוא נשא דברים כל כך מרגשים על שנינו ועל הסטודנטים שמגיעים מהגולה כדי להקים בית ישראל שריגשו את כולם עד דמעות".
גמרסקי מבשרת כי בשנה הבאה הוריה ומשפחתה מתכוונים גם הם לעשות עליה לארץ ישראל: "החתונה הזו הביאה הרבה ציונות כמו שאתם מבינים", היא מחייכת, "ואנחנו מקווים בעזרת ה' שיהיו לנו גם הרבה ציונים קטנים שיוולדו לנו בשנים הקרובות".