המחסור בתומכות הוראה (סייעות) בגני הילדים: עיריית הרצליה בשיתוף ועד העובדים נוקטת בשורה של צעדים לתגמל את תומכות ההוראה הקיימות, ולגייס כוח אדם חדש.
1 צפייה בגלריה
צהרון
צהרון
שיפור שכר הסייעות
(אילוסטרציה: shutterstock)
קראו גם >>>
המחסור בתומכות הוראה (סייעות) בגני הילדים הוא בעיה קשה ברמה הארצית. גם העיר הרצליה מתמודדת עם מחסור חמור בכוח אדם, והעירייה החלה לנקוט בשורה של צעדים כדי לתגמל את תומכות ההוראה הקיימות, ולעודד גיוס של כוח אדם חדש.
מנכ"ל העירייה, אהוד לזר, ומנהל אגף משאבי אנוש, גיל-עד סורדו, נפגשו לאחרונה עם נציגי משרד האוצר ושטחו בפניהם את הבעיות הקיימות בקרב עובדות ההוראה, כשבראשן שכרן הנמוך, ללא תוספות נלוות וללא תנאים סוציאליים ראויים. מהעירייה נמסר כי נציגי האוצר הבטיחו לטפל בבעיה ואמרו כי היא בעלת חשיבות עליונה עבורם.
בתוך כך, עיריית הרצליה הכריזה שהיא תשפר בעצמה את תנאי השכר של תומכות ההוראה, ככל שהחוק יאפשר לה. העירייה תוסיף הטבה של 'הוצאות רכב' בתלוש השכר, ובנוסף, תתגמל משמעותית תומכות הוראה שיסייעו ויחליפו תומכות הוראה מגני ילדים מקבילים שייעדרו מהעבודה.
העירייה גם פועלת ביתר שאת לגייס כוח אדם חיצוני ופתחה בקמפיין לגיוס סטודנטים הגרים בעיר לעבוד כתומכי הוראה בשעות הפנאי. בכך יוכלו הסטודנטים להחליף תומכות הוראה נעדרות ולהגדיל את הכנסתם - וזאת לצד קידום ערכים של מערובות חברתית, שכל כך חשובה להם.
ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "עיריית הרצליה חרטה על דגלה את קידום המצוינות בחינוך ואנו נעשה ככל יכולתנו על מנת לשמור על מערכת חינוך גבוהה ואיכותית בעיר. כולי תקווה שמשרדי הממשלה ישמעו את זעקתנו ואת זעקת ההורים והילדים, ויפנימו כי מדובר במצוקה אמתית וקשה, אליה נקלעה מערכת החינוך כולה."