ביום חמישי האחרון הסתיים קורס קדם צבאי (קק"ץ) הנדסה קרבית ה- 56 בו כל הצוערים מחטיבות החי"ר הנדסה שריון ותותחנים יסיימו את קורס הקצינים. את הקורס היוקרתי הזה מסיימים בגאווה הקצינים הטריים שזה עתה סיימו תהליך הכשרה של כארבעה חודשים בו הוסמכו להוביל את הדור הבא. פלג עזארי מהרצליה הוא בין מסיימי הקורס.
פלג עזאריפלג עזארי
פלג עזארי
(צילום: דובר צה"ל)
פלג התגייס בנובמבר 17 לגדוד 601 ונכנס למסלול בתור קשר מ"פ, בעקבות אחיו הגדול ששירת גם הוא באותו גדוד. בשירותו, תפס קו ארבעה חודשים בחרמון ולאחר מכן יצא לקורס מ"כים ולבסוף היה מ"כ טירונים ויצא לבה"ד 1 למסלול קצונה.
משפחתו של פלג היא "משפחת קצונה" וזו הייתה אחת הסיבות שיצא גם כן לקורס קצינים: "רציתי לתרום יותר", הוא מספר, "אחיי ובנות דודותיי גם כן משרתים כקצינים ולקחתי מהם הרבה דוגמה. יש גם צד במשפחה שחוו את השואה, מבחינתי, זו סגירת מעגל מטורפת".
פלג עם אמו ואחיופלג עם אמו ואחיו
פלג עם אמו ואחיו
(צילום: פרטי)
במהלך קורס הקצינים, סבתו של פלג נפטרה וחבריו לקורס היו שם ותמכו בו, דבר אשר ריגש אותו מאוד ונתן לו כוח להמשיך. אחיו של פלג, הוא ס' מ"פ (מפגד פלוגה) בקורס מ"כים של חיל ההנדסה הקרבית, אותו חיל שפלג נמצא בו.הוא מסכם ומעניק טיפים לקצינים הבאים: "צריך לבוא עם הרבה מוטיבציה, להתמיד ולשמור על כושר. לנצל את התקופה הזאת שנקראת בה"ד 1 ולא לוותר לעצמך".