760 שקלים על בקבוק ערק וקנקן לימונדה – הנופשים בחופי הים בהרצליה, טוענים כי נמאס להם מ"השוד לאור יום", כדבריהם, הנעשה במסעדות המקום.
"שוד לאור היום""שוד לאור היום"
"שוד לאור היום"
(צילומים: פרטי, אסף פרידמן)
"זה כבר זמן רב שאי אפשר לבלות בחלק מהברים והמסעדות בחוף בהרצליה. לא בגלל הקורונה, אלא בגלל שכדי לשבת לשתות משהו צריך לקפוץ קודם כל לבנק כדי לקחת משכנתא", כותב תושב בעיר, בתגובה לפרסום על מחירם הגבוה של משקאות האלכוהול במסעדה במקום.
"בשעה שכולנו מנסים לסייע לעסקים לשרוד, עדיין צריך להוקיע עסקים שפשוט שודדים לאור יום את אלו שיוצאים לנשום קצת אוויר ים". לשם השוואה, מחירו של בקבוק אוזו בחנות לממכר אלכוהול אינו עולה על ה-70 שקלים. במסעדה בחוף, הוא נמכר במחיר הכפול פי 10.
בעוד שבערים אחרות, כגון תל אביב, מפעילה העירייה פיקוח על המחירים – בהרצליה טרם נעשה הדבר. לשם הדגמה, בתל אביב רף המחיר לאבטיח הינו 30 שקלים. בהרצליה, מחירו מגיע לכ-56 שקלים. בתל אביב רף המחיר לחצי ליטר בירה הינו 28 שקלים. בהרצליה, מגיע מחיר בירה מהחבית ל38 שקלים. אותו הדבר גם במים – בתל אביב ההגבלה היא עד 6 שקלים, ובהרצליה עלות הבקבוק מגיעה ל-13 שקלים.
מהחברה העירונית לפיתוח התיירות נמסר: "יצאנו למכרז השכרת הנכסים ובמסגרת המכרז נקבע מחיר של חמישה מוצרי בסיס שהמחיר שלהם הוא נמוך ותואם את מחיר השוק. מעבר למוצרים אלו אנו מציעים לציבור שאם המחירים יקירים לו שיצביעו ברגלים".