זאת השנה הראשונה שלחגיגות חודש הגאווה במצעדים מרכזיים ברחבי הארץ תצטרף גם חגיגה גאה מהים. זאת בדומה למצעד התעלות באמסטרדם שהפך לאחד מאירועי הגאווה האייקוניים בעולם. במשט שיצא ממרינה הרצליה ביום שישי הקרוב, 18 ביוני, ישוטו עשרות יאכטות, סירות וכלי שייט שישוטו לאורך חופי הרצליה ותל אביב - הציבור מוזמן לבוא, ולצפות במשט הגאה הראשון בישראל.
1 צפייה בגלריה
משט הגאווה באמסטרדם
משט הגאווה באמסטרדם
משט הגאווה באמסטרדם
(צילום: D.Cz. For Shutterstock)
קראו גם >>>>
בנוסף, ניתן להשתתף במשט ולעלות על הסירות. בהרשמה מראש באתר עיריית הרצליה (מספר המקומות מוגבל) : משט גאווה בחופי הרצליה והמרינה (herzliya.muni.il)
המשט בהשתתפות מלכות הדראג: ציונה פטריוט ורמה רימינג וראש עיריית הרצליה, משה פדלון.
לאחר שאירועי חודש הגאווה הפכו לחלק בלתי נפרד מסדר היום התרבותי בערים מרכזיות בישראל, השנה לראשונה יתפרסו חגיגות הגאווה גם למפגן ימי במשט גאווה שמצדיע להישגים ולקידום הזכויות של הקהילה הגאה בישראל.
את המשט תארח עיריית הרצליה בשיתוף החברה לפיתוח תיירות בעיר כאירוע השיא של חודש הגאווה בהרצליה.
המשט אשר יוזנק ביום שישי, 18 ביוני בשעה 10:00 בבוקר ממרינה הרצליה על ידי ראש העירייה משה פדלון, סגן ראש העיר עופר לוי ויו"ר החברה לפיתוח התיירות בעיר עפרה בל, יכלול עשרות כלי שיט אשר יקושטו באווירת קרנבל גאה עם מוזיקה מקפיצה, מופעי דראג שטים, שרשראות ודגלים שיצבעו את האירוע בשלל צבעי הקשת.
הציבור מוזמן לצפות במשט שיעבור בחופי הרצליה ותל אביב בשעות:
10:00 – אכדיה דרום, אכדיה מרכז.
10:15 – אכדיה צפון.
10:30 – חוף זבולון, חוף השרון.
10:40 – סידנא עלי.
לקראת 11:15 - יחלוף המשט מול חוף הכוכבים והחוף הנפרד בהרצליה ויגיע עד לחוף הצוק תל אביב.
"הרצליה גאה בכל תושביה ומתייחסת לכולם באופן שוויוני ומכבד. נמשיך לעמוד על זכויותיהם של כל תושבינו באשר הם, ולחנך גם את הדורות הבאים על פי ערכי יסוד אלו. פעילותה של הקהילה הלהט"בית למען קבלת שוויון זכויות, כמו כל אזרח במדינה, היא פעילות חשובה וצודקת מאין כמוה", מציין ראש עיריית הרצליה משה פדלון.
"מרינה הרצליה המארחת בקיץ הקרוב עשרות אירועים ופסטיבלים שמחה ונרגשת להצטרף לחגיגות חודש הגאווה במפגן ימי גאה ראשון מסוגו. הקהילה הגאה מהווה חלק בלתי נפרד מפניה המיוחדות של הרצליה אשר פועלת כל העת להעלאת המודעות למגוון, לחינוך סובלני ולקבלת השונה כאזרח שווה בין שווים", מוסיפה עפרה בל, סגנית ראש העיר הרצליה ויו"ר החברה לפיתוח התיירות בעיר.