כמחצית מחייו של עמנואל בן הארבע, עברו עליו בטיפולים ארוכים ומתישים בדרך להחלמה ממחלת הסרטן שתקפה את גופו לפני כשנה וחצי. לפני מספר שבועות השתחרר עימנואל מאישפוז ממושך בביה"ח שניידר ומיד נרתמו שוטרי תחנת גלילות ביחד עם מתנדבי עמותת 'זכרון מנחם' לחגוג עם עמנואל את שלב הנצחון.
עמנואל עם חברי סיירת השיטור הימיעמנואל עם חברי סיירת השיטור הימי
עמנואל עם חברי סיירת השיטור הימי
(צילום: דוברות המשטרה)
מיד כשהרגיש חזק מספיק ארגנו לו השוטרים והמתנדבים יום שכל כולו מיועד להגשמת חלומו של עמנואל: להיות שוטר. לטובת המשימה גוייסה 'ניידת המשאלות' והמשימה יצאה אל הדרך.
עמנואל ביום כיףעמנואל ביום כיף
עמנואל ביום כיף
(צילום: דוברות המשטרה)
עמנואל הגיע לתחנת גלילות שבהרצליה וערך היכרות עם השוטרים והאמצעים השונים המשמשים אותם. עמנואל קיבל ולבש את מדי המשטרה ואת דרגות הקצונה שנילוו אליהם. משם יצא ליום מלא חוויות שהתחיל בביקור אצל פיקוד התחנה אשר קיבלו את פניו בשמחה רבה והעניקו לו תעודת שוטר אישית עם תמונתו של עמנואל עליה. משם יצאה ניידת המשאלות עם עימנואל למרינה בהרצליה לסיור בים הפתוח עם סירת השיטור הימי של מחוז תל אביב. עמנואל קיבל לידיו את ההגה והשיט את הספינה לחוף מבטחים תוך שהוא כורז בכריזה ומחלק הוראות במכשיר הקשר.
עם הירידה אל החוף המשיך הכיף. הפעם עמנואל זכה לרדוף אחר רחפן ולצלם איתו מהאוויר. בתחנת משטרת גלילות חיכו לעמנואל שוטרי מחלק הזיהוי הפלילי שהראו לו את טביעות האצבע שלו. לסיום התקיים מפגש אישי ביותר בין עמנואל לרובוט, של יחידת החבלה של מחוז תל אביב וגם היכרות עם יחידת האופנועים המשטרתי.
עמנואל לבוש מדים ותעודת שוטרעמנואל לבוש מדים ותעודת שוטר
עמנואל לבוש מדים ותעודת שוטר
(צילום: דוברות המשטרה)
בדרך לביתו, כשעמנואל מלא בהתרגשות מעצם הגשמת חלומו, עצרו לקנות לו 'רובה גדול של שוטרים', כי כפי שעמנואל הסביר להם: "שוטר צריך רובה כדי לשמור על הטובים ולהילחם ברעים".