חברת אלוני, המתמחה בייבוא ושיווק של מותגים בתחום הריצוף, חיפוי, וכלים סניטרים, את המגמה לחזרה לטבע עם שלל עיצובים בצבעי: ברזל, נחושת, חלודה, והעץ המחוספס.
בחזרה אל הטבע, מתוך הקטלוג של חברת אלוני 2018, יח"צבחזרה אל הטבע, מתוך הקטלוג של חברת אלוני 2018, יח"צ
בחזרה אל הטבע, מתוך הקטלוג של חברת אלוני 2018, יח"צ
(בחזרה אל הטבע, מתוך הקטלוג של חברת אלוני 2018, יח"צ)
לדברי ענת אגסי, מנהלת קשרי אדריכלים מחברת אלוני: "בשנים האחרונות, ובמיוחד עתה, אנו ערים למגמה בולטת של חזרה לטבע, ובכלל זה של שימוש בחומרים טבעיים בשילוב צמחייה. מגמה זו נובעת מתוך הרצון להתנתק מהאפרוריות האורבנית, והשאיפה לקבל תחושה של חמימות סביבנו. אחד החומרים הבולטים שצמח מתוך מגמה זו הוא הנחושת התופס השנה תאוצה. הנחושת הוא חומר טבעי, במראה דומיננטי שחוצה את כל הסגנונות, ומשתלב בכל חלל, מעיצוב עדכני ומתוחכם ועד הכפרי הקלאסי. המתכת האדמונית מוסיפה חמימות לחלל, וביכולתה להפיח חיים ולהתחבר לכל צורה צבע וחומר. ולכן נראה אותה בכל המחוזות – מהמטבח דרך גופי התאורה ועד להדפסי הכריות" .
מתוך הקטלוג של חברת אלוני 2018, יח"צמתוך הקטלוג של חברת אלוני 2018, יח"צ
מתוך הקטלוג של חברת אלוני 2018, יח"צ
(מתוך הקטלוג של חברת אלוני 2018, יח"צ)
עוד אומרת אגסי "אל השימוש הגובר בנחושת מצטרפים גם גווני הזהב, הכסף, המטאלי, הברזל והפלדה, אשר מוסיפים נופך אלגנטי, יוקרתי ואותנטי לכל חלל. כך, בחדרי הרחצה, נראה אריחי קיר במראה חלודה ועץ, המשתלבים עם גווני השמנת והאפור גם יחד, ואותם משלימים ברזי נחושת וזהב לכדי חלל כפרי ואלגנטי."
את מגמת החזרה אל הטבע, תוכלו לראות בקטלוג של אלוני לשנת 2018 שהושק בימים אלה, ושאותו ניתן לקבל באולמות התצוגה של החברה ברחבי הארץ.