צבע – אפילו אתם יכולים לעשות זאת לבד לא הנדי מנים? לא נורא! אתם ממש לא חייבים להיות בעלי יכולות אדירות עם המקדחה בכדי להוסיף טוויסט דקורטיבי לדירה שלכם ולשפץ אותה כמו מקצוענים. בחרו את הצבע האופטימלי לכל חדר, הוציאו את המברשות הישנות והתחילו להעניק חיים לכל חלל. התחילו בגווני פסטל בחדרי הילדים, המשיכו עם צבעים חמים יותר בסלון הביתי וסיימו עם סיד לבן ופשוט באזור המטבח. השתדלו לשתף את כל בני המשפחה בתהליך ואפילו תרוויחו קצת זמן איכות עם המתבגרים שלכם.
1 צפייה בגלריה
א.מ.צ שמש
א.מ.צ שמש
א.מ.צ שמש
(צילום: Pixabay)
כל אחד צריך חדר - וגם גינה גם אם אתם לא גרים בבית פרטי, אין שום סיבה שלא תכניסו ירוק הביתה. בשוק ישנם מגוון של צמחים אשר אינם דורשים אור רב או דישון מסיבי ויכולים לעזור לכם ליצור גינה קסומה בלב הנוף האורבני. התחילו עם כמה עציצים גדולים אשר יגנבו את ההצגה כבר מהשנייה הראשונה כגון: סנסיווירה או פוטוס. יש לכם מרפסת שמשית במיוחד? נסו להוסיף איזה כיסא קטן וחמוד, שולחן קפה וכמה חרציות עוצרות נשימה. אקססוריז – זה שם המשחק רוצים ליצור אווירה מנצחת? בחרו תמונות ייחודיות, פמוטים עם סיפור או אפילו כיסוי לספה הישנה ותראו כיצד הסלון מתעורר לחיים. במידה ואתם יכולים, בקרו בשוק הפשפשים הקרוב למקום מגוריכם. אין לכם זמן לפשפש בין פריטים עם היסטוריה? שאבו השראה מפינטרסט ומצאו מציאות באתרים כמו אי ביי או עלי אקספרס. אגב, גם שטיח חדש יכול לעשות מהפכה קטנה בלוק של הדירה. שימו לב רק שאתם נשארים נאמנים לפלטת הצבעים הדומיננטית ולא יוצרים מראה אקלקטי. ומתי בכל זאת חייבים לקרוא לבעל מקצוע? אז כמו שראינו, את הלוק המושלם ניתן ליצור עם קצת עבודה אך יש תחומים שבהם חשוב לפנות לבעל מקצוע. למעשה, כלל אצבע ותיק אומר שברגע שנוגעים בתשתיות, חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע אשר זוהי המומחיות שלו. או במילים אחרות: התייעצו עם חשמלאי לפני שאתם חושבים להתקרב לנקודת חשמל ובצעו כל עבודה שנוגעת למסד של הבניין בתיאום עם קבלני עבודות עפר או עם מהנדסים מוסמכים.
לסיכום, ניתן לראות שעם מעט יצירתיות – ניתן לשדרג כל דירה. כך שבין אם אתם שוכרים בעלי תקציב מוגבל או בעלי דירה שנפגעו כלכלית מהתקופה האחרונה, אתם בהחלט יכולים להפוך את הבית שלכם מקורת גג - למקום שפשוט לא תרצו לצאת ממנו. גם כשמותר.