"מכירים הרצליינים שחייבים להפסיק להיות פראיירים?", שואל בגאון דף הפייסבוק "הרצליינים לא פראיירים - העמוד הרשמי", אלא שהרצליינים אומנם לא פראיירים, אבל גם לא כל כך נאיביים.
הלילה (ה') פוזרו ברחבי העיר עשרות שלטים במיקומים בעיתיים, ביניהם מבנה תיכון, שטחי ציבור, בסמוך לכבישים כשהם מסתירים את הדרך, כשכל זאת ללא היתר. יש לציין, כל מודעה כזו היא ברת קנס של 475 שקלים. לבעיה החזותית מתווספת בעיה חמורה לא פחות - העמוד, כך עולה מבדיקת מיינט הרצליה, מזוהה בסתר עם אנשיו של המועמד לראשות העיר מישל מורג.
למי שלא מכיר, דף הפייסבוק שצבר תוך זמן קצר כ-450 "לייקים" פונה לקהל ההרצלייני במגוון שאלות, עצות, טרוניות וקיטורים על העיר, ללא זיהוי ברור של המועמד. עם זאת, העיצוב, הפונט והצבעים זהים לאלו של מודעת הבחירות של עו"ד מישל מורג.
כותרת דף הפייסבוק הרצליינים לא פראיירים ומודעתו של מורג. מצאו את ההבדלים | צילומים: מתוך הפייסבוקכותרת דף הפייסבוק הרצליינים לא פראיירים ומודעתו של מורג. מצאו את ההבדלים | צילומים: מתוך הפייסבוק
כותרת דף הפייסבוק הרצליינים לא פראיירים ומודעתו של מורג. מצאו את ההבדלים | צילומים: מתוך הפייסבוק
(כותרת דף הפייסבוק הרצליינים לא פראיירים ומודעתו של מורג. מצאו את ההבדלים | צילומים: מתוך הפייסבוק)
יש לציין כי לכאורה מדובר בתעמולת בחירות אסורה. שכן בהתאם לסעיף 10 (א)(3), הסיעה או המתמודד שמדפיסים ואחראים למודעה, יופיעו בשמם בתוך המודעה. או לפי הנוסח המלא בחוק הבחירות:
"המודעה תישא את שמו ומענו של המדפיס שהדפיס אותה ושל האדם האחראי להזמנתה; ואם פעל אותו אדם מטעם סיעה, רשימת מועמדים, מועמד בבחירות מיוחדות לראש רשות מקומית או גוף אחר, תישא המודעה את שם הסיעה, רשימת המועמדים, המועמד או הגוף כאמור, או את האות או הכינוי של הסיעה או רשימת המועמדים".
בין השלטים שפוזרו הלילה. לכלכתם | צילומים: פרטיבין השלטים שפוזרו הלילה. לכלכתם | צילומים: פרטי
בין השלטים שפוזרו הלילה. לכלכתם | צילומים: פרטי
(בין השלטים שפוזרו הלילה. לכלכתם | צילומים: פרטי)
מהמועמד לראשות העיר מישל מורג וממטה הבחירות שלו לא נמסרה תגובה. גם מנהלי עמוד הפייסבוק "הרצליינים לא פראיירים" בחרו שלא למסור תגובה.
מעיריית הרצליה נמסר: "פקחי העירייה עומלים החל משעות הבוקר המוקדמות על הסרת השלטים. גובה הקנס על הצבת כל שלט שמוסר הוא 475 שקלים".
מתוך דף הפייסבוק של הרצליינים לא פראיירים. מי אחראי לתעמולה?מתוך דף הפייסבוק של הרצליינים לא פראיירים. מי אחראי לתעמולה?
מתוך דף הפייסבוק של הרצליינים לא פראיירים. מי אחראי לתעמולה?
(מתוך דף הפייסבוק של הרצליינים לא פראיירים. מי אחראי לתעמולה?)