איל פביאן | צילום: דני שביטאיל פביאן | צילום: דני שביט
איל פביאן | צילום: דני שביט
איל פביאן, ממובילי "המאבק לבינוי שפוי" בהרצליה, יכריז בקרוב על התמודדותו הרשמית על ראשות העיר בבחירות המוניציפליות שיתקיימו באוקטובר 2018. פביאן יתמודד יחד עם פעילים חברתיים נוספים שמתכוונים, לדבריהם, להציב חלופה חדשה להנהגת העיר.
פביאן, בן 53, נשוי ואב לשלושה, הוא איש עסקים ובעלים של חברה העוסקת בשירותי ניהול ובפיתוח עסקי לחברות ולארגונים גדולים. הוא בעל תואר שני במינהל עסקים, בגיל 21 היה נשיא אגודת הסטודנטים בטכניון בחיפה, ומאז הוא עוסק בפעילות ציבורית.
בשנים האחרונות כיהן בתפקיד יו"ר וסגן יו"ר הנהגת הורי תיכון "ראשונים" בעיר, וכיום הוא סגן יו"ר הנהגת ההורים בחטיבת "שמואל הנגיד". פביאן מוכר בעיר, בעיקר כאחד ממובילי מטה המאבק לבינוי שפוי בהרצליה, ומי שפועל נגד תוכנית המתאר ונגד תוכניות הבנייה הרבות בהרצליה.
פביאן חבר לקבוצת תושבים פעילים בעיר, שהחליטו להציב חלופה להנהגת העיר, ולהקים תנועה פוליטית מקומית, שתתמודד בבחירות הקרובות. בימים אלה מגבשת התנועה רשימה שתתמודד בבחירות שייערכו בעוד כחצי שנה.
"זה זמן רב אני פועל נגד תוכניות הבנייה שמקדמת ההנהגה הנוכחית", הוא אומר השבוע. "בשבוע שעבר התקבלה ההחלטה להמשיך ולהיאבק, הפעם בפסים פוליטיים, במושב של מקבלי ההחלטות בעיר. החלטתי להתמודד בבחירות המוניציפליות, כדי שאוכל להשתתף בקבלת ההחלטות הנוגעות לחיי התושבים ולחיי המשפחה שלי, בעיר שאני אוהב מאוד".
מה המטרה שלך?
"ראשית — להציע לתושבי העיר חלופה אמיתית לשלטון הנוכחי, חלופה לחזון של ראש העירייה משה פדלון ושל צוותו, שמציעים עיר מגדלים צפופה, שמכפילה ומשלשת את אוכלוסייתה. חבריי לתנועה ואני מציעים חזון שמגדיל את העיר בלא יותר מ-50 אלף תושבים, בעשר שנים. אחנו מציעים הנהגה שדואגת קודם כל לתושבים הקיימים, ולא לתושבים שיבואו בעתיד. הנהגה ששואלת את התושבים באיזו עיר הם רוצים לחיות, ולשתף אותם בהחלטות.
"שנית, אני מאמין שצריך לבטל את תוכנית המתאר שהופקדה, ולהציע עתיד אחר לעיר. תוכנית המתאר מסוכנת מאוד לעיר, והיא עדיין בדיונים. אני חושב שמערכת הבחירות הזאת תכריע את עתיד העיר. עד עכשיו עשינו הפגנות והחתמנו עצומות, כדי לשנות את ההחלטות המזיקות, ועכשיו החלטנו לקחת את עתיד העיר בידיים".
לאחרונה הודיעה העירייה על עצירת תוכניות תמ"א עד לבניית תשתיות בעיר.
"אני רואה בזה זגזוג וחוסר יציבות. אחרי ארבע שנים של הילול תוכניות בנייה בכל מדיה אפשרית, פתאום, חצי שנה לפני הבחירות, נזכרו שצריך קודם כל תשתיות, לפני שבונים?
"חבריי ואני רואים בהתנהלות הזאת כישלון, ולכן אנחנו חושבים שהעיר צריכה ראש עירייה חדש, חברי מועצה חדשים וחברי ועדה לתכנון ולבנייה חדשים, שבאמת ינהלו את הקרב על עתיד הרצליה בצורה שתיטיב עם תושבי העיר הקיימים, בראש ובראשונה. בבתי ספר רבים בעיר יש צפיפות של תלמידים, עד שהם נאלצים ללמוד במבני קרוואנים. בחזון שאני מציע יהיו קודם כל בתי ספר, מבנים ציבוריים, חניה ציבורית, תשתיות — רק אחר כך בנייה למגורים".
פרסום ראשוני: 15:19 , 13.05.18