יוסי לונדון | צילום: יוגב עמרנייוסי לונדון | צילום: יוגב עמרני
יוסי לונדון | צילום: יוגב עמרני
חצי שנה לפני הבחירות לרשויות המקומיות, המאבק על ראשות סיעת מרצ צובר תאוצה. אמש (ג') הכריז חבר הסיעה יוסי לונדון, כי לא יתמודד למועצת העיר בבחירות המקדימות שיתקיימו בשבוע הבא (15.5).
לונדון מכהן בקדנציה האחרונה כחלק מסיעת "הרצליה שלנו" (מרצ), בראשות יונתן יסעור. השבוע העביר מכתב אל חברת הכנסת ויו"ר מפלגת מרצ, תמר זנדברג, בו הוא מודיע על פרישה מהתמודדות על מקום ברשימת מרצ בבחירות הקרובות. במכתב כתב לונדון: "לאחר לבטים לא פשוטים, הריני להודיע כי החלטתי להסיר את מועמדותי לראשות הרשימה של מרצ בהרצליה לבחירות המוניציפאליות הקרובות וכן לרשימה למועצת העיר.
"במשך שנים רבות פעלתי למען הצלחתה של מרצ במערכות הבחירות המוניציפאליות והארציות. נטלתי חלק בפעולות רבות, נגד הכיבוש, בעד צדק חברתי ובעד הפרדת הדת מהמדינה. אני חבר במועצת העיר הרצליה, מטעם מרצ החל משנת 2013. בפעילותי כחבר מועצת העיר זכיתי להערכה רבה הן של תושבי העיר ועובדי העירייה, והן של עמיתי במועצת העיר, מכל הסיעות.
"לצערי הרב, לנוכח רשימת המועמדים למועצת העיר בבחירות בסניף מרצ הרצליה, ולנוכח הדעות והעמדות שמציגים מועמדים אלה, גם אם אבחר לראש הרשימה, לא אוכל להוביל את ערכי מרצ בהרצליה כפי שאני מאמין בהם, אחרי הבחירות. אני מתחייב להמשיך ולפעול למען מרצ בזירה הארצית - הפלת ממשלת נתניהו וחיזוק כוחה של מרצ בכנסת הבאה".
לונדון סירב להרחיב בנושא, אך הדגיש בפני מיינט הרצליה כי לא יתמודד בבחירות במסגרת רשימת מרצ, מה שלא שולל את האפשרות שיתמודד במסגרת רשימה אחרת.
מי שכן ייאבקו על ראשות הרשימה הם: עמית מרלה (שבמידה ויזכה יתמודד גם על ראשות העיר), עופר לוי ורוני נווה. מרלה הגיב לידיעה על פרישתו של לונדון: "אני מכיר את יוסי לונדון מספר שנים. לאורך הכרותינו ראיתי אדם מחויב לעשייה הציבורית גם כאשר היו בנינו מחלוקות. אני מאחל ליוסי בהצלחה בכל דרך בה יבחר".
פרסום ראשוני: 19:12 , 09.05.18