מאיר וייס | צילום: פרטימאיר וייס | צילום: פרטי
מאיר וייס | צילום: פרטי
(מאיר וייס | צילום: פרטי)
הבחירות לראשות העיר יתקיימו בעוד פחות משנה, אך זה לא ממש ניכר בין מסדרונות העירייה. עד כה הכריז על מועמדותו רק עמי ניסנוב והשבוע מצטרף גם מאיר וייס, פעיל ציבור מוכר בעיר, שהכריז כי בכוונתו לעמוד בראש רשימה עצמאית.
וייס (70), נשוי ואב לשלושה, תושב שכונת "נווה עמל", מתגורר בהרצליה משנת 1947, אז עלה עם משפחתו לישראל בספינת מעפילים מקפריסין. בהשכלתו הוא איש חינוך, עבד כמורה לחינוך גופני ובמשך 40 שנים ניהל את הקונדטוריה המצליחה "קונדטוריית וייס" ברחוב סוקולוב. בנוסף כיהן כיו"ר הוועד המקומי של הרצליה.
לאחרונה החליט כי כעת זה הזמן הנכון להתמודד לראשות העיר וטוען כי אף זכה לתמיכה ממשפחתו. "ילדיי מסודרים, יש לי זמן רב פנוי ואני רוצה להשקיע את כל כולי כאיש חינוך למען תושבי העיר. משפחתי ישר אמרה לי 'צא לדרך', וכך יצאתי", מסביר וייס.
ההתמודדות מול פוליטקאים מוכרים לא מפחידה את וייס לדבריו, שמוכר כפעיל פוליטי ואיש מפלגת העבודה. וייס מזוהה עם אבי גבאי ומשמש כציר בוועידה וחבר לשכת המפלגה בהרצליה.
עד כה היית איש פרטי. אתה לא חושש מהביקורת הציבורית המתלווה לנבחר ציבור?
"ממש לא. אני איש ישר כמו סרגל, אמין ורבים בעיר יודעים ומכירים מי אני. אני אדם שאוהב לעזור, לתרום, עובד קשה ומשקיע. בקונדטורייה הייתי עובד מצאת החמה עד צאת הנשמה, וכך גם אעבוד למען התושבים".
אם תיבחר, מה תרצה לשנות בעיר?
"הדגש שלי הוא על חינוך. במקביל אני לא רוצה שימשיכו לבנות מגדלים בהרצליה ולהפוך אותה למרכז בטון. אני ארצה לקדם כמה שיותר מרחבים ירוקים ופחות בנייה. כרגע העיר נסתמת במגדלים ועוד מעט לא נוכל לצאת לכיוון כביש החוף או רעננה. בנוסף אני מבטיח כי אם אבחר לראשות העיר, אף אוותר על המשכורת שלי כעובד עירייה".
את מי בכוונתך לצרף לרשימה?
"כרגע הרשימה עוד לא מגובשת. מתקשרים אליי מידי יום 10-15 אנשים ואני מבקש מהם שיחכו עד שאבנה רשימה מסודרת ותהיה לי תשתית, אז נוכל לרוץ יחד. ישנם אנשים מוכשרים ומוכרים מאוד אשר פנו אלי. אני לא מאמין שצריך לרתום את הסוסים לפני העגלה. אנחנו עדיין בשלב מוקדם מאוד ובדיוק בגלל זה הודעתי על מועמדותי שנה מראש, כדי לבנות את זה לאט לאט ובצורה מאורגנת ולא בחודש חודשיים לפני הבחירות".