יום העצמאות הרשמי של צרפת, הנודע גם כיום הבסטיליה, כבר מזמן חצה את גבולות המדינה והיבשת. רבים ברחבי העולם חוגגים יום זה עם מטעמים צרפתיים מסורתיים והופעות מוזיקליות. במרינה הרצליה יציינו את יום הבסטיליה באירוע הפתוח לקהל הרחב עם שיריו של הזמר הבינלאומי מרשאל מרין עם מיטב הסאנשונים הצרפתיים הקלאסיים וחגיגת אוכל צרפתי משובח בדוכני מזון מגוונים שיוצבו במקום לצד דוכני אלכוהול איכותי שיגישו יין מבעבע צרפתי, יינות שונים ובירות מהחבית.
הזמר מרשאל מרין. צילום: ג'ורג' גרשוןהזמר מרשאל מרין. צילום: ג'ורג' גרשון
הזמר מרשאל מרין. צילום: ג'ורג' גרשון
(הזמר מרשאל מרין. צילום: ג'ורג' גרשון)
בדוכני המזון יוכלו המבלים למצוא את מיטב מנות הגורמה של המטבח הצרפתי מבית השף גיא פרץ, בהן: פיצה צרפתית קלאסית בתנור לבנים, אסאדו עגל בעישון איטי על גזעי הדרים עם בטטה אפויה וכרוב כבוש, סטייק מינוטאנטריקוט עם תוספות, דגי ים מטוגנים ברוטב לצד צ'יפס פריך ושלל גבינות צרפתיות. לקינוח יהיו מבחרים ואפלים בלגיים עם גלידה צרפתית ותוספות וכמובן קרפ צרפתי קלאסי. כל המנות יהיו בתמחור נגיש של של עד 35 שקלים. בלבד.
הערב יתקיים במעמד השגרירה הצרפתייה הלן ל'גאל, קונסולית צרפת פלורנס מיוראל, קונסולית הכבוד של צרפת נטלי מימון , ראש עיריית הרצליה משה פדלון ,סגניתו עפרה בל ועופר מור, מנכ"ל החברה העירונית לפיתוח תיירות בהרצליה.
"יום הבסטיליה הוא יום של חגיגה לעם הצרפתי. העיר הרצליה גאה לארח את שגרירת צרפת במרינה בערבהמיוחד והחגיגי שפתוח לקהל הרחב", אומרת עפרה בל, סגנית ראש העיר ויו"ר החברה לפיתוח תיירות בהרצליה.
חגיגות יום הבסטיליה, 15.7.19, החל מהשעה 19:30, מרינה הרצליה. הכניסה חופשית.