מערך התערוכות הנוכחי במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית כולל הפעם חמש תערוכות יחיד החוקרות תפיסות אקולוגיות ומנטליות של עתיד על סף הכחדה ואפשרויות קיום לאחריה.
התערוכה בעולם הגדול ניבי אלרואי: תהום מריאנה (אוצרת: איה לוריא) כוללת מיצבים תלויי-מקום המציגים מרחב עתידי שמתהווה לאחר חורבן, שהתחולל עם הצפת היבשות על ידי האוקיינוסים בעקבות ההתחממות הגלובלית. באמצעות מיפוי של העבר (כלומר ההווה שלנו), המיצבים טווים את העולם כהיבריד אבולוציוני של שאריות תרבות. מרחב התערוכה ישמש זירה למופעים, מפגשים ושיתופי פעולה עם יוצרים מתחום המוזיקה, המחול והמדע. בחלל נפרד יוצג פרויקט וידיאו-סאונד נלווה לתערוכה, פרי שיתוף פעולה של אלרואי עם האמנית, הכותבת והאוצרת מורן שוב.
ניבי אלרואי, מארי, 2019 , קולאז' דיגיטלי, עיפרון על ניירניבי אלרואי, מארי, 2019 , קולאז' דיגיטלי, עיפרון על נייר
ניבי אלרואי, מארי, 2019 , קולאז' דיגיטלי, עיפרון על נייר
תערוכת יחיד רחבה איתן בן משה: עדעולם (אוצרת: איה לוריא) כוללת מיצב פיסולי-קינטי, רישומים ועבודות אור וסאונד. זהו מרחב מיסטי ומסתורי, הממזג שרידים הלקוחים מעולמות, זמנים ומרחבים תרבותיים שונים לכדי חיזיון אקולוגי שקפא כגביש. התערוכה מלווה בטקסט של מנחם גולדברג.
איתן בן משה, פרט מתוך עדעולם, 2019איתן בן משה, פרט מתוך עדעולם, 2019
איתן בן משה, פרט מתוך עדעולם, 2019
הילה עמרם: 9 (אוצרת: ד"ר מלגוז'ט הלודוויז'יאק) מציגה מיצב תלוי-מקום, מרחב מגורים מעבדתי של ביו-האקר מסתורי החוקר, בדרכו החתרנית, אפשרויות שנויות במחלוקת להישרדות אנושית ולתחייה משובטת ביקום המצוי תחת סכנת הכחדה אקולוגית-טכנולוגית.
הילה עמרם, פרט מתוך ״ 9 ״, 2019. צילום: שחף הברהילה עמרם, פרט מתוך ״ 9 ״, 2019. צילום: שחף הבר
הילה עמרם, פרט מתוך ״ 9 ״, 2019. צילום: שחף הבר
רוני טהרלב: עורבים לבנים (אוצרת: איה לוריא) מציגה סדרה של ציורי בשורה ודיוקנאות המחזירים את הצופה אחורה בזמן, למאות השבע-עשרה והשמונה-עשרה, אך מתייחסים לתקופה העכשווית ולקשת זהויות מגדריות א-בינאריות. התערוכה מלווה בטקסט של ד"ר עמליה זיו.
האוצר יונה פישר יציג את Gotland: גרגורי אבו. זהו תיעוד בווידיאו, סאונד וצילום של פרויקט פרפורמטיבי, המגולל בדרך ייחודית, בטקסיות מובנית, את האופן שבו פועלים תהליכי שחיקה והרס על הגוף – ובהשלכה, על יצירת האמנות – בתנאי אקלים קשים. בדומה לעולה רגל או חוקר, אבו בוחן את השינויים הגיאו-פיזיים בעולמנו בניסיון למצוא תשובה לקיומנו במרחב ובזמן לנוכח היעלמותנו הצפויה.
גרגורי אבו, Areyouthere / גוטלנד, ללא כותרת, מרץ 2010 , הדפסה אנלוגית, 225x335 ס"מגרגורי אבו, Areyouthere / גוטלנד, ללא כותרת, מרץ 2010 , הדפסה אנלוגית, 225x335 ס"מ
גרגורי אבו, Areyouthere / גוטלנד, ללא כותרת, מרץ 2010 , הדפסה אנלוגית, 225x335 ס"מ
במקביל לתערוכות היחיד מוצגות בימים אלו גם שתי תערוכות נוספות המשרטטות דרכי פעולה מגוונות ביחס לאוסף מוזיאון הרצליה. האוצר אורי דרומר ממקד את מבטו בשני ציורים של האמן האמריקאי המודרניסט מרסדן הארטלי (1943-1877) מתוך אוסף יעקב אלקוב, המהווה נדבך חשוב באוסף המוזיאון. הפרויקט הייחודי בהובלת גלי פבר וציון אברהם חזן ובשיתוף מוז"ה (אגף החינוך של המוזיאון) יזמן ילדים לאצור תערוכה מאוספי המוזיאון.
מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית - הבנים 4 , הרצליה. שעות פתיחה: ימים ב', ד', ו' ושבת 14:00-10:00; ימים ג', ה' 20:00-16:00.
פרסום ראשוני: 08:00 , 28.05.19