מתן ואפרת נשואים מעל 7 שנים. זוג נורמטיבי, גרים במרכז, שלושה ילדים, שניהם בתפקידי ניהול בחברות ביטוח, חיים באושר. זה מה שמתן חשב. אבל הלב והרגש של אפרת נמצאים כבר כמה חודשים במקום אחר. מפגש אקראי עם גבר שהכירה משכונת ילדותה אחרי נתק של שנים, הוביל לחידוש הקשר שהתפתח לרומן.
כשמתן יצר איתי קשר לראשונה הוא נשמע מבולבל ולא מפוקס. בשלב זה היה ברור למתן שאפרת נמצאת בסערת רגשות. היא לא הסתירה ממנו שהיא מבולבלת. היא ביקשה שיניח לה, שייתן לה קצת מרחב לקבל את ההחלטה הנכונה, עבורה ועבורם כזוג. ההלם שאחז במתן, גרם לו על פי דבריו, לאבד את היכולת לקבל החלטות נכונות. "דבר אחד ברור לי", אמר מתן בנחרצות, "אני מתכוון להילחם עליה. אני לא מוכן לפרק את מה שבנינו בשביל רומן חולף. גם סטוץ מיני שממלא את הבטן בריגושים וסיפוק יצרים, לא שווה כדי להרוס את מה שיש לנו".
צילום: pexelsצילום: pexels
צילום: pexels
נראה היה שמתן מנסה לשכנע את עצמו. הוא ביקש והתעקש לדעת מי הגבר שסובב את ראשה וליבה של אפרת. הוא נשוי? גרוש? עשיר? גבר שרמנטי שכל אחת הייתה נופלת בקסמיו? במקרה כזה תפחת בעיניו אשמתה ואחריותה של אפרת. "אני חייב לדעת אם אני מכיר אותו. אם הוא היה אצלי בבית".
במהלך מספר ימי מעקב סמוי, צוות הבלשים עלה על שני מפגשים של אפרת עם המאהב. זה היה שקוף וברור שהשניים מתנהלים בעולם משלהם. הם אמנם נקטו באמצי זהירות בסיסיים, אבל במקומות מסוימים, כמו חוף הים בעיר רחוקה, מסעדה רומנטית ושקטה, הם לא הורידו את הידיים אחד מהשנייה, בחיבוקים, ליטופים ונשיקות קטנות.
בסיום המעקב זוהה הגבר. שמו עמית, נשוי ואב לשני ילדים. זהותו הועברה למתן, שלא זיהה אותו ובשלב זה גם לא היה ידוע על בסיס הקשר הראשוני עמית לאפרת.
במהלך שיחות ארוכות שקיימתי עם מתן בימים שלאחר החקירה, הוא נשמע לוחם וחדור במוטיבציה להילחם על אפרת. הוא התנהל בתודעה שגנבו לו את האישה מתחת לאף, והיא ממתינה שיבוא להציל אותה ולהחזיר אותה הביתה. היה לי מוזר לשמוע את מתן טוען שאם אפרת הייתה מנהלת קשר דיסקרטי מזדמן על בסיס מיני בלבד, היה לו קשה יותר לסלוח. זה היה נחשב בעיניו זול וחמור יותר. סטוץ מיני היה מוריד בעיניו מערכה של אפרת כאישה.
אין סוף לניתוחים, לרגשות ולתובנות שכל גבר היה מקבל באופן שונה. רק מי שנמצא במקומו של מתן יוכל להעיד על הקושי שעומד מאחורי השיקולים וההחלטות.
מתן שוחח עם אפרת וחשף בפניה את כל מה שידוע לו, אפרת שיתפה אותו בכל פרטי הקשר ובסיס ההכרות משכונת ילדותה. היא הודתה שהיא מרגישה חצויה בין שני עולמות. "אלה החיים", היא אמרה למתן, "זו המציאות ולא תמיד יש לנו שליטה". היא ביקשה ממנו שיסלח לה ושינסה לשים את הפרשה הזו בצד. מתן הסכים לתת סיכוי לבניית מערכת האמון מחדש. מבחינתו - הוא ניצח.
הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים.
גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות", בנתניה
פרסום ראשוני: 08:00 , 07.11.17