לפני כשבוע הייתי בין עשרות האלפים שהגיעו למצעד בעלי החיים ונלחמו על זכויותיהם. המצעד השנה, כמו בשנים קודמות, עסק בזכויות בעלי החיים, בעד חוק עיקור/סירוס, בעד טבעונות, שיחרור מהכלובים.
השנה למצעד הגיעו אנשים מכל קצוות הארץ, מאילת ועד חיפה. המודעות להתעללות בבעלי חיים נמצאת במגמת עלייה בזמן האחרון מצד אחד, ומצד שני, המצב של בעלי החיים, בכל הארץ, ובפרט בדרום, הופך להיות קשה מיום ליום.
אני שואלת את עצמי כיצד מדינת ישראל, שהיא מדינה כל כך קטנה, יכולה להכיל כל כך הרבה רוע שנוגע לבעלי חיים? האם הפכנו בעצם להיות מדינת עולם שלישית בנושא בעלי החיים?
למצעד הגיעו פעילים למען כלבים וחתולים מכל הארץ, עמותות גדולות כל אחת בתחומה. כל הפעילים צעדו למען בעלי החיים שלא יכולים לדבר. אנחנו הקול של חסרי הקול.
המצב בנושא בעלי חיים באזור הדרום בשנה האחרונה הוא בכי רע. יש ימים שמכמות הטלפונים שאני מקבלת אני כבר קורסת. אני יודעת שאני לא יכולה להציל את כולם, אבל מנסה ומשתדלת לעזור.
ההסגרים והאומנות מלאים לגמרי, העמותות ממש על סף קריסה וואין שינוי נראה לעין. בכל שנה פשוט נהיה יותר עצוב וקורע לב.
רוצים לעשות משהו טוב למען השנה החדשה? בואו כולם נתאחד לעקר/לסרס את כלבי הרחוב. כך יהיו פחות גורים, פחות נטישות של גורים יונקים, פחות גורים נדרסים ואמהות מתות. נעצור את הסבל היומיומי שלא נגמר.
למעלה מ-20 אלף בני אדם הגיעו למצעד השנה. בני אדם שמאמינים ביכולת לשנות את העולם ולהפוך אותו לטוב יותר למען בעלי החיים. אבל הצד השני של המטבע הוא שאנחנו בני האדם מתעללים בהם. צריך להעלות מודעות בכל דרך אפשרית. לא בסיפורי זועה, או תמונות זוועה.
משרד החקלאות והמשרד לאיכות הסביבה צריכים לתקצב עיקור/סירוס ולכלבים וחתולים מהרחוב. לחוקק חוק שעל כל נטישה של בעל חיים - הבעלים ישלם קנס כבד. אולי אם זה יכאב להם בכיס - זה ישתנה.
אני מקווה שהשנה הזו הבאה עלינו לטובה תהיה שנה של התחדשות, של מודעות אל עצמנו ולסביבה, שנה של שינויים משמעותיים בנושא בעלי החיים.
שנה טובה להולכים על ארבע, לכם ולבני משפחותיכם
הכותבת היא פעילה למען בעלי חיים ופעילה בהסגר באר שבע. לשאלות בנושא בעלי חיים אתם מוזמנים לשלוח מייל
פרסום ראשוני: 08:00 , 20.09.17